Ukrainian (Ukraine)Russian (CIS)

1. Розкажіть про ваше дитинство. (2)
Довго розповідати. Потихеньку будемо робити це на сайті.
2. Ким ви хотіли бути в дитинстві? Космонавтом?
І близько не мріяли. Ми розуміли, що це не реально.
3. Скільки років ви вчились у школі? Як ви ставитеся до 12-річки?
Ми вчилися 10 років. Але в нашій шкільній програмі було багато того, що зараз абсолютно не потрібно. Скажімо, вміння працювати з логарифмічною лінійкою… що? Ви не знаєте, що це таке? І слава Богу! За відсутності комп’ютерів ця річ, звісно, була не замінима, але у певних сферах. У побуті — абсолютно не потрібна. Але на освоєння її ми витратили чимало дорогоцінного часу. Зараз, коли в наше життя прийшло стільки нового, тої старої 10-річки катастрофічно не вистачає. Тому часом навіть бере сумнів, чи достатньо буде вам навіть 12 років, щоби всіма необхідними зараз знаннями оволодіти.
3. Що ви робили, коли не існувало телевізора, комп’ютера?
А що нам залишалося робити? Влаштовували набіги на місцеву бібліотеку — і читали, як казали наші батьки, запоєм.
4. В дитинстві ви приховували свій талант?
Доводилося. Бо варто було класній керівниці дізнатися про те, що ти пишеш вірші, як одразу починався терор: «Напиши вірша в стінгазету!». А що таке писати з примусу, а не за настроєм — це ви й самі знаєте.
5. Чи писали ви ігри?
Бувало, що придумували. Наприклад, ігри на запам’ятовування. Нещодавно видавництво «Грані-Т» запропонувало нам укласти книжку таких ігор. Але ця робота займе чимало часу, либонь до наступного року.
6. Ви обманювали батьків?
Як казав доктор Хаус, «всі брешуть». Звичайно, у кожного з нас в дитинстві, і не тільки, виникали ситуації, коли батькам видавалася, м’яко кажучи, не вся інформація. Наприклад, на грізне питання: «У тебе знову ноги мокрі?!» мала Наталя з ясними очима відповідала: «Ні!» — хоча ноги були мокрющі, але що собі думали дорослі, коли забороняли дитині побродити по калюжах?
7. Чи знали ви дітей, які пишуть книжки?
Так, і серед них були дуже талановиті. На жаль, з тих, кого ми знали ще дітьми, лише один працює в сфері літератури — Степан Андрійович. Зате він видає не просто журнал, а дитячий журнал «Стежка»!
8. У скільки років ви вперше поцілувалися?
Здається у 17. Раніше просто не було підходящих кандидатур для поцілунків.
9. А ви боїтеся змій і коваля?
Не втямимо, чому треба боятися коваля, а щодо змій — то наші українські, як правило, кусаються лише коли на них наступиш. Тому намагаємося завжди уважно дивитися під ноги. А не-кусючих у київському зоопарку навіть до рук брали, коли знімали там дитячу телепередачу. Виявилося, що полоз зовсім не холодний, як дехто вважає, а теплий і приємний на дотик.
10. Хочеться повернутися в минуле?
Хочеться побільше майбутнього.

(далі буде).