Ukrainian (Ukraine)Russian (CIS)

Далі буде

 

 

Був такий популярний анекдот про головні радянські газети «Правда» та «Известия»: «В «Известиях» немає правди, в «Правді» немає вістей». Отак у нас зараз з літературою на історичну тематику — або немає правди, або немає історії. Є лише нові-старі легенди. Щоб не сказати побрехеньки. І в той же час карколомні, стовідсотково детективні історичні сюжети аж просяться аби їх переповіли в літературі.

Хто насправді здійснив усі ті злочини, які приписують Соньці Золотій Ручці? Адже історики встановили, що в ті роки, коли ця одеська авантюристка обчищала чужі кишені мало не по всій Європі, справжня Шейндля-Сура Блювштейн-Соломоніак махала кайлом у кайданах спочатку на Іркутській, а потім на Сахалінській каторзі.

Чи ще: замах на Олександра Третього в 1887-му році підготували на високому професійному рівні. Проте викрила його… харківська жандармерія. Але хто про це знає?

У нашому новому ретро-серіалі, перший том якого ми щойно закінчили, про ці два факти згадується лише побічно. Бо сама фабула, повірте нам, набагато цікавіша, ніж обсмоктані сто разів старі газетні байки.

І головне — у відповідності з нашими творчими принципами — ніяких вигадок! Всі події мали місце насправді, всі герої носять свої справжні імена та прізвища. 

Нас неодноразово питали, коли буде четвертий том «Інспектора і кави». Буде. І не лише четвертий, а й наступні. Поки що ми доробили і розширили перший том «Поїзд, що зник», котрий і українською, і російською мовою є у версії електронної книги. Подробиці читайте тут ще ось тут, тут, теж є, і сюди загляніть! Підготовка ж до друку наступних томів — лише питання часу. На жаль, у добі лише 24 години…  Співробітництво з видавництвом «Грані-Т» та наші дев’ять онуків сподвигли на зрілості років «впасти в дитинство». Відтак до двох уже виданих дитячих книжок ми сподіваємося додати й наступні. Наші маленькі читачі на зустрічах з нами ставлять конкретні задачі: напишіть про лісові пригоди, напишіть казку про автомобіль, який заглух, напишіть продовження «Чарівної брами». Ми відповідаємо: бу зроблено! Бо дітям відмовляти негоже.  «Народний детектив» теж просить свого продовження. Ідеї є. Зокрема невеличка повість «Ще не вмерла…» перетворилась на роман «Вовкулаки не пройдуть». Оскільки серію ми будуємо на розповідях друзів, знайомих, а часом і просто супутників у подорожах, то впевнені: добрі люди не дадуть нам надовго відкласти цей проект.  І вже вкотре Лапікуриха «починає закінчувати» практичний посібник для молодих невісток «Свекруха Лапікуриха». Це не просто кулінарна книжка, керуючись якою найнедосвідченіша господиня може зготувати смачну справу. Це історії, пов’язані з кухнею, поради, на якій відстані від плити треба тримати власного чоловіка, як економно підійти до витрат на їжу. А щоб не було нудно цю книжку читати, кулінарні рецепти межують з розповідями про риболовлю, подорожі та різноманітні життєві казуси. Як анонс цієї книги — улюблені рецепти приготування кави, котру Лапікури дуже й дуже полюбляють.