Ukrainian (Ukraine)Russian (CIS)

Пішов останній герой!

Одійшов назавжди Валерій Золотухін.

zolotukhin

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
  Пісня з кінофільму Бумбараш - Ходять коні над рікою

У людському Світі, де за вбивчим діагнозом його улюбленого Вільяма Шекспіра, майже всі лицедійствують, Валерій Сергійович був одним із небагатьох, хто зберіг унікальну властивість залишатися собою і в житті, і на сцені. Нікому не підігрувати, навіть якщо від цього залежало побутове благополуччя, місце в бюрократичній ієрархії чи примхлива любов зрадливих шанувальників Мельпомени.

Даруйте за пафос — коли відходять такі люди, важко знайти слова, що були б гідні їм.

Творча доля запізно звела нас із Майстром. У 2009-му році він, несподівано для нас, погодився зіграти головну роль у чотирьохсерійній екранізації наших «київських детективів у стилі ретро». То був наш дебют у художньому кіно, і згоду Валерія Золотухіна ми сприйняли, як Знак. Нас вразила з перших хвилин знайомства його потреба максимально просякнутися самим настроєм фільму і ролі, дивовижна працьовитість і категорична відсутність «зірковості», на яку потерпають більшість сучасних лицедіїв.

Уже потім ми подивувалися, що від часів своєї молодості — після фільмів «Господар тайги» і «Бумбараш» — Валерій Сергійович у кіно фактично не мав головних ролей. Куди дивились режисери? А хто його знає, куди вони дивились. Чому і в театрі Золотухін зіграв чимало, але не все, на що був спроможний — то запитання до індивідуїв, яких не хочеться навіть згадувати у прощальному слові.

Він не пішов разом зі своєю епохою. ВІН НЕЮ БУВ!

30.03.2013


Не стало полковника Бориса Івановича Хряпи - легендарного сискаря і фактичного начальника Київського УГРО протягом 20 років. Він закінчив семирічку і двотижневі курси дільничних в 1945-му році. Останню освіту здобував без відриву від служби. Він єдиний оперативник, який чесно зізнався: "Я вчився у злочинців". Злочинці, у свою чергу, вважали його "правильним ментом" і поважали. Ніхто не знав, що в його правому оці з війни залишилося п’ять (!) осколків. Але він жодного разу не промахнувся, хоча стріляв рідко. Хапайтеся не за пістолет, а за голову - ось його заповіт. Після андроповського погрому в МВС у 1982-му році Бориса Івановича змусили піти у відставку. Але він ще 10 років очолював групу оперативників-пенсіонерів, що безкоштовно розслідувала "глухарі", щоб звільнити молодшим працівникам час для оперативної роботи.

Сирота -

У нашому детективному серіалі "Інспектор і кава" Борис Хряпа фігурує як Старий. У фільмі його зіграв Валерій Золотухін.

Леонід Сиротін, що був прообразом Олекси Сироти в нашому серіалі (на фото праворуч), пішов давно, Генерал 2 роки тому, тепер ось - наш останній герой, Борис Іванович Хряпа. Хай йому ТАМ буде спокійно!

Назад